Aktualności Parafii

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

9:00

11:00

15:30

Uroczystości i święta, które nie są dniami wolnymi od pracy

9:00

18:00

Dni powszednie

18:00

Nabożeństwa

Majowe 18:00

Różańcowe 16:00

Roraty w Adwencie 16:00

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30

OGŁOSZENIA

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Wielkanocną
21kwietnia 2019 roku


 


1. Zapraszam wszystkich wiernych na Rezurekcję o godz. 6.00; szczególnie proszę Panów do baldachimu, Ministrantów, Poczty Sztandarowe, Straż i Orkiestrę, dzieci i młodzież - kolejne Msze św. o godz. 11.00 i 15.30

2. 
Serdecznie dziękuję drodzy Parafianie za tak piękny udział w liturgii Triduum, szczególnie: służbie liturgicznej: nadzwyczajnemu szafarzowi Komunii Świętej, ministrantom, lektorom, pani organistce; straży ze Zdun i Tłokini Wielkiej , za czuwanie przy Grobie Pańskim; orkiestrze, pocztom sztandarowym, Panom od baldachimu, Paniom od feretronów, niosącym paschał i figurki.

3. Bardzo dziękuję pani Kościelnej za wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego, dziękuję Panu Kościelnemu i Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni na te święta.

4. Dziękuję dzieciom i młodzieży z naszej parafii za zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego, a Wam za złożone ofiary.

5. Dziękuję Szanownym Parafianom za uporządkowanie po zimie, terenu zieleni wokół kościoła i figur.

6.  W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 15.30. Taca na KUL i kształcenie kleryków w WSD w Kaliszu.

7.   
W przyszłą niedzielę 28 kwietnia święto Miłosierdzia Bożego, przed Mszą św. o godz. 15.30 dziękczynna Koronka do Miłosierdzia Bożego.

8.
Jest do nabycia świąteczny numer Dwutygodnika Opiekun. Szczególnie polecam artykuły: Wielka Niedziela Zmartwychwstania, Dzieciństwo Apostołki Miłosierdzia, Z ciemności do światła. W numerze zamieszczona jest nota o śmierci ks. Władysława Mrozińskiego.

9.    Na święta Zmartwychwstania Chrystusa życzę, by Bóg błogosławił Wam każdego dnia i otaczał opieką, pozwalał zwyciężać wszelkie przeszkody i wspomagał w podejmowaniu nowych zadań. Surrexit Dominus vere! Alleluja!

Ks. Jacek Paczkowski
Proboszcz