KOMUNIA ŚWIĘTA

Sakrament Komunii Świętej udzielany jest w naszej parafii co roku, w niedzielę Trójcy Przenajświętszej.

Jest to ostatnia niedziela przed Bożym Ciałem.

Spotkania dla dzieci i rodziców odbywają się w ciągu roku szkolnego, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

W ostatnim miesiącu przed przystąpieniem do Sakramentu, spotkania odbywają się częściej, traktowane jako „spotkania bliższe”.

Panie dobry jak chleb

Panie, dobry jak chleb, Bądź uwielbiony od swego Kościoła, Bo Tyś do końca nas umiłował, Do końca nas umiłował.

Tyś na pustkowiu chleb rozmnożył, Panie, Byśmy do nieba w drodze nie ustali, Tyś stał się manną wędrowców przez ziemię, Dla tych, co dotąd przy Tobie wytrwali.

Ziarna zbierzemy, odrzucimy chwasty, Bo łan dojrzewa, pachnie świeżym chlebem, Niech ziemia nasz stanie się ołtarzem, A chleb komunią dla spragnionych Ciebie.

Ty nas nazwałeś swymi przyjaciółmi, Jeśli spełnimy, co nam przykazałeś. Cóż my bez Ciebie, Panie, uczynimy? Tyś naszym życiem i oczekiwaniem.

Tyś za nas życie swe oddał na krzyżu, A w znaku chleba w świątyniach zostałeś, I dla nas zawsze masz otwarte serce, Bo Ty do końca nas umiłowałeś.